Ożywiamy ciało na wiosnę! - zajęcia pracy z ciałem

...

Czujesz w ciele zbliżająca się WIOSNĘ? 


Ciało ożywia się? Masz ochotę na coraz więcej aktywności?

Dni stają się coraz dłuższe, światła słonecznego mamy coraz więcej. To dobry czas, aby poobserwować, co kryje się pod Twoim zmęczeniem, znużeniem, irytacją, przygnębieniem, przytłoczeniem, brakiem motywacji, nieczuciem...

Zima i chłód, tak jak niektóre trudne wydarzenia w życiu sprawiają, że wycofujemy się z dających satysfakcję aktywności. Robimy się bardziej ospali i brak w nas "życia". Może się okazać, że pod ociężałością utrudniającą aktywność kryje się dużo energii i równie dużo rozmaitych emocji, które możesz wyrazić w bezpiecznej przestrzeni, pożegnać i zrobić miejsce na świeży powiew wiosny.

Czasami nasze ciało pragnie snu i regeneracji. Wtedy dobrze, jeżeli pozwolimy sobie na odpoczynek. Zmęczenie może być także konsekwencją tłumienia naturalnej potrzeby ruchu i wyrażania, tłumienia żywotności ciała, a także ignorowania sygnałów, że na czymś naprawdę nam zależy.

...

Dlaczego warto znaleźć czas na pracę z ciałem i wyrażaniem emocji? 


Często traktujemy swoje ciało instrumentalnie nawet, gdy zaczyna nam coś doskwierać. Walczymy ze zmęczeniem, bo jeszcze tyle rzeczy musimy zrobić. Niestety czasami... zapomniane ciało krzyczy już bólem, pojawiają się dolegliwości psychosomatyczne jak bóle głowy, bóle w różnych częściach ciała w odpowiedzi na określone sytuacje... o bólu możemy zapomnieć, odciąć się od niego ale ciało cierpi. Cierpimy nie zdając sobie z tego sprawy. Możesz zyskać większą świadomość tego procesu i go zatrzymać.

Ciało jest niedoceniane, a jest równie ważne jak umysł czy dusza. Jest częścią tego kim jesteśmy. W ciele zapisane są nasze wspomnienia i emocje. Energię życiową i radość życia czujemy dzięki temu, że mamy ciało.

...

Chcesz czuć więcej satysfakcji, swojej mocy i siły, życia w ciele?

Chcesz dać swojemu ciału to, czego potrzebuje?

Aby ciało usłyszeć, najpierw potrzebujesz się z nim skontaktować, nauczyć się języka, którym przekazuje Ci ważne informacje.

W trakcie zajęć, poprzez szereg ćwiczeń bioenergetycznych będziesz mieć okazję do nawiązania bliższego kontaktu ze swoim ciałem. Będziemy ciało zauważać po to, aby uzyskać większą świadomości płynących z niego sygnałów. Będziemy docierać do przewlekłych napięć mięśniowych i z uważnością ożywiać zamrożone w ciele emocje. Będziemy pogłębiać nasz oddech, rozbudzać naszą żywotność i wzmacniać ugruntowanie (bycie tu i teraz w kontakcie z rzeczywistością).

...

Czucie ciała, wypływających z niego sygnałów jest podstawą do pracy z emocjami oraz kreowania życia opartego na głębokim zadowoleniu i satysfakcji.

...

Będziemy praktykować:

- uwalnianie napięć z ciała,
- poszukiwanie przyjemności i wygody,
- rozpoznawanie emocji, obserwowanie ich i ich wyrażanie,
- czucie ciała i wrażeń płynących z ciała,
- bycie tu i teraz w kontakcie z rzeczywistością.

...

Narzędzia:

- ćwiczenia bioenergetyczne (ćwiczenia rozciągające, doładowujące energetycznie, gruntujące)
- praca z oddechem,
- ćwiczenia relaksacyjne i wizualizacje,
- ćwiczenia uważności na sygnały płynące z ciała i wnętrza...
...

Zajęcia będą okazją do nawiązania i pogłębienia kontaktu z ciałem, a także podniesienia poziomu energii życiowej. 

...
Spotkania mają charakter grupy ćwiczeniowej i prowadzone są w metodzie Core Energetics (bratnia dla metody Alexandra Lowena).

Core Energetics jest metodą psychoterapeutyczną i rozwojową, w której ciało, umysł, emocje i duch są ze sobą ściśle połączone a praktyka wpływa zarówno na nasz stan fizyczny jak i psychiczny.

Pracujemy w grupie otwartej - to oznacza, że można dołączyć do pojedynczych zajęć, żeby poznać metodę, jak i praktykować regularnie w grupie.
...

Dla kogo:

Ćwiczenia będą dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników chcących czuć więcej energii i życia w ciele.
...

Jak się przygotować:

Ubierz się wygodnie, ćwiczymy na bosaka lub w skarpetach.
...

​Prowadząca:

​Anna Jura

Jestem psychologiem, w trakcie czwartego, ostatniego roku szkolenia psychoterapeutycznego w metodzie Core Energetics, instruktorem Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych.

Tu można znaleźć moją stronę:

www.annajura.pl

Tutaj można mnie znaleźć na facebooku:

fb: CorEinspiracje

https://www.facebook.com/CorEinspiracje-1976233169108371/

...
...

Kiedy:

środy g. 18:15 - 19:45
11.03, 18.03, 08.04 itd.

Gdzie:
Szkoła Jogi Shanti, Józefa Poniatowskiego 25, 43-300 Bielsko-Biała

Zapisy:
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 511 868 112

Inwestycja:

50 zł za 1 spotkanie

Na hasło: WIOSNA opłata w karnecie za 3 zajęcia wyniesie 120 zł.

Ilość miejsc ograniczona.

Grupa ma charakter ćwiczeniowy. Osoby w trakcie psychoterapii lub pod opieka psychiatry dobrze aby poinformowały swojego psychoterapeutę lub lekarza o planie uczestniczenia w grupie. Udział w grupie ćwiczeniowej może otworzyć nowe obszary do pracy terapeutycznej.

Przeciwwskazaniem do ćwiczeń są:
- Ciąża, połóg,
- Zaburzenia: nieuregulowane ciśnienie krwi, zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje).
- Ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: niezaleczone złamania kości, nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne (do 8 tygodni), jaskra, padaczka.
- Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia.

Core Energetics – metoda samopoznania, podchodząca do człowieka holistycznie, integrując ciało, intelekt, emocje, wolę i duchowość. Oferuje techniki, które są pomocne w odkrywaniu i wyrażaniu gromadzonych przez lata i skrzętnie ukrytych uczuć, pozwalając na głęboką spontaniczność i autentyczność w doświadczaniu samych siebie i otaczającego nas świata, co prowadzi do zmiany starego systemu przekonań.

Więcej o metodzie:

www.CoreEnergeticsPolska.com


Zainteresowanych pogłębianiem kontaktu ze swoim ciałem na zajęciach grupowych, w innym terminie, zapraszam do kontaktu.

...